آسیب پذیری تلویزیون های هوشمند سامسونگ در برابر حملات هکری

اِی وی نیوز: یک محقق مستقل موفق به شناسایی آسیب پذیری های خطرناکی در سیستم عامل تایزن شده است که به هکرها امکان می دهد به تلویزیون های هوشمند سامسونگ نفوذ کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از زددی نت، سیستم عامل تایزن یک سیستم عامل مبتنی بر لینوکس است که بر روی تلویزیون های هوشمند ساخت سامسونگ نصب شده است. مشکل امنیتی این سیستم عامل این است که امنیت میلیون ها نفر که از تلویزیون های هوشمند یاد شده استفاده می کنند را به خطر می اندازد.

آمیهای نیدرمن محقق امنیتی کاشف این مشکل می گوید تقریبا تمامی تلویزیون های هوشمند سامسونگ که در دو سال گذشته به فروش رفته اند، به همین علت در برابر حملات هکری آسیب پذیر هستند.

وی با بررسی سیستم عامل تایزن موفق به شناسایی چندین حفره شده و مدعی شده این سیستم عامل چندان با استانداردهای مدرن سازگار نیست و ضعف های زیادی دارد. این محقق تعداد آسیب پذیری های شناسایی شده در تایزن را بیش از ۴۰ مورد اعلام کرده است.

به گفته او تقریبا تمامی برنامه ها یا app های موجود در تایزن هم آسیب پذیر هستند. سامسونگ و اینتل با همکاری هم سیستم عامل تایزن را طراحی کرده اند، ولی حالا مشخص شده امکان گنجاندن کدهای مخرب در آن و جاسوسی از کاربران وجود دارد.

مشکل مذکور حتی در گوشی های هوشمند  و سامسونگ که سیستم عامل تایزن بر روی آنها نصب شده، نیز وجود دارد. تایزن بر روی ۲۱۱ میلیون تلویزیون هوشمند در سراسر جهان نصب شده است.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*