آیا اپل می‌تواند پیغام‌‎های iMessage را بخواند؟

به گزارش اِی وی نیوز، اپل برای چندمین بار تأکید کرد که نمی‌تواند پیغام‌های iMessage کاربران را بخواند. اما تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که این کار به لحاظ تئوری امکان‌پذیر است.

شرکت امنیتی QuarksLab هفته گذشته مقاله‌ای منتشر کرد که در آن به توضیح روشی برای دسترسی هکرها یا خود اپل بهiMessage ها پرداخته بود. این مقاله توضیح می‌دهد که اپل می‌تواند به پیغام‌های رد و بدل شده بین فرستنده و گیرنده دسترسی پیدا کند و در عین حال طوری وانمود کند که این ارتباط امن است. البته اپل برای انجام این کار باید رمزنگاری بین ارتباطات را قطع نماید و روش کار iMessage را تغییر دهد.
در ماه ژوئن اپل پس از بحث‌های مرتبط با آژانس امنیت ملی آمریکا، مطلبی در مورد حریم خصوصی کاربران در سایت خود منتشر کرد. این شرکت در آن زمان تأکید کرد که پیغام‌های iMessage کاملاً امن نگهداری می‌شوند.
اپل در ماه ژوئن نوشت که «مکالماتی که بر روی iMessage و FaceTime اتفاق می‌افتند به‌صورت انتها به انتها رمزگذاری می‌شوند، بنابراین هیچ‌کس به جز فرستنده و گیرنده نمی‌تواند آنها را بخواند. این شرکت نمی‌تواند این داده‌ها را رمزگشایی کند. همچنین داده‌های مرتبط با موقعیت کاربر، جستجوهای نقشه و درخواست‌های Siri در هیچ فرم قابل شناسایی ذخیره نمی‌شوند».
سخنگوی اپل در واکنش به اظهارات اخیر شرکت QuarksLab اظهار داشت که اپل برای دسترسی به iMessage ها باید مسیر بسیار طولانی و پیچیده‌ای را طی کند و اساساً این شرکت تمایلی به انجام این کار ندارد.
وی تأکید کرد که تحقیقات شرکت مزبور به لحاظ تئوری در مورد آسیب‌پذیری‌هایی بحث کرده بود که اپل برای سوء استفاده از آنها باید سیستم iMessage را مجدداً مهندسی نماید و اپل هیچ برنامه یا دلیلی برای این کار ندارد.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*