افزایش افزونه‌های خرابکار کروم

به گزارش اِی وی نیوز( پایگاه خبری امنیت شبکه و اطلاعات)، به گفته یک محقق ارشد امنیتی در آزمایشگاه کسپرسکی، مهاجمان در حال استفاده روزافزون از افزونه‌های خرابکار مرورگر کروم هستند.

وی به‌طور خاص بر روی مثالی که در حال حاضر خود را به جای یک ویدئوی فیس‌بوک جا می‌زند تأکید کرد. این بدافزار که اصلاً ترکی است و کاربران ایتالیایی را هدف گرفته است، حساب‌های کاربری فیس‌بوک و مرورگر کاربر را سرقت می‌کند. به گفته این محقق، نسخه‌هایی از این بدافزار در آمریکای لاتین نیز مشاهده شده است.
به گفته وی، کاربران اغلب درک درستی از استفاده از افزونه‌ها در مرورگر ندارند. افزونه‌ها از حق دسترسی بالایی برخوردار هستند و به تمامی داده‌ها، کلمات عبور و وب‌سایت‌های مشاهده شده دسترسی دارند. پیش از این و در ماه ژانویه نیز کسپراسکای افزونه‌های خرابکار کروم را در فروشگاه رسمی کروم مشاهده کرده بود.
گوگل به مرور زمان تغییراتی در کروم ایجاد کرده است که به واسطه آنها، چنین حملاتی سخت‌تر می‌شوند. کسپراسکای به کاربران توصیه کرده است که مجوزهایی را که برنامه در زمان نصب درخواست می‌کند به دقت بررسی کنند. البته کاربران غیرحرفه‌ای نمی‌توانند تشخیص دهند که چه مجوزهایی مناسب یا نامناسب هستند.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*