انتشار اصلاحیه های اپل برای Mountain Lion و مرورگر سافاری

روز سه شنبه شرکت اپل سیستم عامل OS X Mountain Lion را به منظور برطرف نمودن مشکلات سازگاری و قابلیت اطمینان و هم چنین اصلاح نمودن آسیب پذیری ها به روز رسانی کرد.

در سیستم عامل Mountain Lion حدود ۱۶ اشکال غیرامنیتی رفع شده است. در بخش امنیتی سیستم عامل OS X 10.8.4 شرکت اپل ۳۱ آسیب پذیری را در Mountain Lion اصلاح کرده است که حدود ۱۷ آسیب پذیری به صورت “اجرای کد دلخواه” برچسب گذاری شده است.
اکثر اصلاحیه ها به مولفه های منبع باز در Mountain Lion مانند OpenSSL (۱۳ اصلاحیه) و Ruby (۸اصلاحیه)، پیاده سازی منبع باز رمزگذاری SSL و یک زبان برنامه نویسی مربوط می شود. چهار اصلاحیه دیگر بر روی QuickTime اعمال می شود.
یکی از اصلاحیه های OpenSSL فشرده سازی پروتکل را برای مسدود نمودن هک ها غیرفعال می کند. حمله شناخته شده CRIMEحمله ای است که می تواند کوکی های نشست را از ارتباطات به ظاهر امن HTTPS بازگشایی کند.
همزمان با به روز رسانی OS X 10.8.4، شرکت اپل یک به روز رسانی برای مرورگر سافاری منتشر کرد که ۲۶ آسیب پذیری را اصلاح می کند. تمامی این آسیب پذیری ها در WebKit وجود دارد. این به روز رسانی بیشتر رخنه های بحرانی را برطرف کرده است.
OS X 10.8.4 و به روز رسانی امنیتی ۰۰۲-۲۰۱۳ را می توان از طریق نرم افزار به روز رسان از منوی اپل اعمال کرد یا با استفاده از برنامه کاربردی Mac App Store و کلیک کردن بر روی آیکون به روز رسانی در بالای سمت راست صفحه، اصلاحیه را دریافت کرد. هم چنین این اصلاحیه ها را می توان به صورت دستی از وب سایت اپل دانلود نمود.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*