بروز رسانی Schannel

شرکت مایکروسافت به روز رسانی MS14-066 را مجددا منتشر کرد تا مشکل آن را برطرف نماید.
به گزارش اِی وی نیوز از مرکز ماهر، در اصلاحیه جدید علاوه بر اصلاح یک آسیب پذیری بحرانی در Schannel چندین رمزنگاری جدید از بسته TLS نیز اضافه شده است. رمزنگاری ها برای برخی از کاربران مشکلاتی را ایجاد کرده بود و شرکت مایکروسافت دستوراتی را در خصوص چگونگی حذف این اصلاحیه منتشر کرده بود.
در حال حاضر به نظر می رسد که رمزنگاری ها تنها بر روی سیستم های ویندوز ۷، ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2، ویندوز ۸٫x و ویندوز سرور ۲۰۱۲ قابل اعمال بوده است. شرکت مایکروسافت اعلام کرد که این مشکل تنها بر روی ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2، ویندوز سرور ۲۰۱۲ و تعداد معدودی از کاربران این سیستم ها مشاهده شده است.
شرکت مایکروسافت یک به روز رسانی جدید را برای ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 و ویندوز سرور ۲۰۱۲ اضافه کرده است. این به روز رسانی باعنوان#۳۰۱۸۲۳۸  از طریق کانال رایج توزیع اصلاحیه ها منتشر شده است و به طور خودکار با اصلاحیه امنیتی MS14-066 نصب می شود. اگر در حال حاضر اصلاحیه MS14-066 بر روی سیستم کاربران نصب می باشد، توصیه می شود تا اطمینان حاصل شود که به روز رسانی جدید رمزنگاری نصب شده است.
اگر کاربران این اصلاحیه را از Download Center برای ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 یا ویندوز سرور ۲۰۱۲ دانلود کرده اند، شرکت مایکروسافت توصیه می کند که این اصلاحیه را از طریق Download Center حذف نمایید. در Download Center باید به روز رسانی های ۲۹۹۲۶۱۱ و ۳۰۱۸۲۳۸ بررسی شوند. اعمال اصلاحیه های جدید نیازمند دوبار بوت شدن مجدد سیستم می باشد.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*