به روز رسانی برنامه امنیتی ترند میکرو برای تشخیص حملات در گوشی های سامسونگ

شرکت ترند میکرو، نرم افزارهای امنیتی تلفن همراه خود را برای تشخیص حملات بالقوه بر روی دستگاه های الکترونیکی سامسونگ به روز رسانی کرد. دستگاه های سامسونگ دارای یک رخنه می باشند که به برنامه های مخرب اجازه می دهند تا به حافظه تلفن دسترسی یابند.
در حال حاضر این شرکت محصولات امنیتی تلفن همراه دارای یک الگو است که اگر برنامه ای در حال سوء استفاده از این رخنه بود، آن را تشخیص می دهد. این رخنه به اندازه آسیب پذیری های اجرای کد از راه دور در ویندوز نیز جدی می باشد.
دستگاه های آسیب پذیر شامل دستگاه های تلفن همراه سامسونگ S2 و S3 و هم چنین Galaxy Note، Note II، Note Plus و Note 10.1 می باشند.
Jonathan Leopando، متخصص فنی ارتباطات شرکت ترند میکرو گفت: این شرکت نمونه ای از برنامه مخرب را که از این آسیب پذیری استفاده کرده باشد را پیدا نکرده است اما به احتمال زیاد در آینده نزدیک پیدا خواهد کرد.
او ادامه داد: ما معتقدیم به دلیل محبوبیت دستگاه های سامسونگ، این احتمال دارد که توسط این آسیب پذیری تحت تاثیر قرار بگیرند و خسارات وارد شده می تواند قابل توجه باشد.
برنامه طراحی شده توسط شرکت ترند میکرو نیز می تواند کد سوء استفاده را غیرفعال نماید اما این تابع می تواند مشکلات دیگری مانند از کار انداختن دوربین دستگاه را به همراه داشته باشد.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*