توییتر هک شد

 یک دانشجوی ۱۹ ساله اتریشی به طور اتفاقی و بدون قصد قبلی، به علت یک ضعف امنیتی در توییتر، موفق شد این سایت را هک کند. وی تنها تلاش کرده بود از سمبل قلب در توییت خود استفاده کند.

به گزارش اِی وی نیوز، مشکل تازه در توییتر پس از آن آغاز شد که این دانشجو به طور تصادفی متوجه شد برنامه TweetDeck که برای تسهیل مدیریت حساب‌های کاربران توییتر مورد استفاده قرار می گیرد، در صورت استفاده از برخی سمبل‌ها و علائم در حین تایپ و از جمله شکل قلب دچار مشکل می‌شود.

هکرها بعد از اطلاع از این مساله به سرعت بدافزاری را طراحی کردند که سمبل قلب را طور انبوه تهیه و بر روی توییتر ارسال می‌کرد تا برای دیگر کاربران مشکل ایجاد کند. با توجه به اینکه برنامه یاد شده دارای آسیب‌پذیری نرم افزاری خاصی است می‌توان با یک سمبل قلب به شکل ♥ آن را به سرعت آلوده کرد.

این دانشجو با بررسی بیشتر رشته‌ای از کدها را شناسایی کرد که با گنجاندن فرامین بیشتر می‌توانند پیام‌های ناخواسته در قالب پنجره‌های pop-up‌ برای کاربر به نمایش درآورند. مدیران توییتر هم اکنون از این مشکل مطلع شده اند، اما هکرها برای سوءاستفاده از این مساله سریع تر وارد عمل شده اند.

در حال حاضر این مشکل برطرف شده است، اما هکرها برای چند ساعت با سوءاستفاده از آن مشکلاتی را برای برخی کاربران مشهور توییتر و چند شبکه تلویزیونی و موسسه رسانه‌ای به وجود آوردند.

مرجع : خبرگزاری فارس

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*