جایزه مایکروسافت برای محققان امنیتی

مایکروسافت نیز بالاخره به جمع شرکت‌هایی پیوست که برای کشف حفره‌های امنیتی نرم‌افزارهای خود، جایزه تعیین می‌کنند.

برنامه جایزه کشف حفره‌های امنیتی IE11 از روز ۲۶ ژوئن که این مرورگر به همراه ویندوز ۸٫۱ در کنفرانس توسعه دهندگان BUILDعرضه خواهد شد، آغاز شده و تا ۲۶ جولای ادامه خواهد داشت. در این ۳۰ روز، مایکروسافت حداکثر ۱۱ هزار دلار به ازای هر آسیب‌پذیری به محققانی که آسیب‌پذیری‌ها را کشف و گزارش کنند، خواهد پرداخت.
مایکروسافت بارها و بارها از پیوستن به برنامه جایزه در ازای کشف آسیب‌پذیری که گوگل و موزیلا مدت‌ها است آن را اجرا می‌کنند، خودداری کرده است. این شرکت در سال ۲۰۱۱ تأکید کرد که یک مسابقه برای ارائه راه حل‌های امنیتی برای حل انواع مشکلات، روش بهتری خواهد بود.
همچنین این شرکت این مسابقه را که سال ۲۰۱۱ برگزار شده بود و نام BueHat Prize را به خود اختصاص داده بود، توسعه داده و به یک برنامه همیشگی BluHat Bonus for Defense تبدیل کرده است که حداکثر ۵۰ هزار دلار به محققان برای راه حل‌های امنیتی دفاعی جدید خواهد پرداخت.
همچنین هزینه دیگری نیز برای برنامه جدید دیگری به نام Mitigation Bypass Bounty کنار گذاشته شده است که حداکثر ۱۰۰ هزار دلار به ازای هر تکنیک سوء استفاده جدیدی که قادر باشد دفاع‌های متعدد ویندوز ۸٫۱ را گیر بیندازد، پرداخت خواهد کرد.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*