حملات اینترنتی گسترده از طریق شبکه بوت نت تحت لینوکس

به گزارش اِی وی نیوز از  فارس به نقل از کامپیوترورلد، در جریان این حملات با ارسال حجم بالایی از درخواست به سایت های مختلف با سرعت ۱۵۰ گیگابایت در ثانیه دسترسی به آنها به طور کامل ناممکن می شود. انجام حملات سایبری با چنین قدرت و سرعتی بسیاری از زیرساخت های اینترنتی را دچار مشکل می‌کند.

بدافزاری که به این منظور مورد استفاده قرار گرفته XOR DDoS نام دارد و اولین بار در سپتامبر سال ۲۰۱۴ شناسایی شد. مهاجمان این بدافزار را بر روی سیستم های مجهز به سیستم عامل متن باز لینوکس نصب می کنند و بدین منظور حتی از روترهای وای – فای و سیستم های شبکه های ذخیره سازی اطلاعات هم استفاده می کنند.

سیستم های آلوده شده به طور خودکار بدافزار یاد شده را به دیگر سیستم های آسیب پذیر منتقل کرده و آن را نصب می کنند. این شبکه بوت نت روزانه به ۲۰ هدف حمله می کند و ۹۰ درصد این اهداف در آسیا واقع شده اند. از جمله این اهداف می توان به  شرکت های فعال در حوزه بازی آنلاین، موسسات آموزشی و … اشاره کرد.

تا چند سال قبل سیستم عامل لینوکس در مقایسه با ویندوز سیستم عاملی امن تلقی می شد که نمی توان از آن برای حمله و نفوذ شبکه ای به سادگی استفاده کرد. اما با طراحی بدافزارهای متعدد بوت نت برای لینوکس این تصور رنگ باخته است.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*