سرقت ۱٫۲ میلیارد حساب کاربری و کلمه عبور اینترنتی در دنیا

اخیراً یک شرکت امنیتی کشف کرده است که باند خلافکار روسی با نام close-knit اقدام به دزدیدن حدود ۱٫۲ میلیارد نام کاربری و کلمه عبور اینترنتی کرده است که بزرگترین دزدی تاریخ در این زمینه به حساب می آید.

به گزارش اِی وی نیوز از مرکز ماهر، نکته قابل توجه در رابطه با این موضوع، آن است که کار این گروه سرقت اطلاعات حساب های بانکی کاربران نیست بلکه آنها از طریق ارسال اسپم محصولات ساختگی مانند قرص های کاهش وزن به ایمیل های دزدیده شده کسب درآمد می کنند.

این شرکت امنیتی در میلواکی با نام Hold Security، به دلیل توافقات عدم افشا و جلوگیری از سوء استفاده گسترده از آسیب پذیری های موجود در آن سایت ها، امکان انتشار وب سایت هایی را که مورد هدف قرار گرفته اند را ندارد. اطلاعات بدست آمده نشان می دهد که حساب های کاربری از حدود ۴۲۰ هزار سایت جمع آوری شده است ولی ارائه دهندگان اصلی سرویس های ایمیل در دنیا، در این لیست دیده نمی شوند.

اطلاعات احراز هویت دزدیده شده شامل آدرس ایمیل و پسورد است. کارشناسان این شرکت معتقدند که این باند با هک کردن ایمیل ها و حساب های کاربری شبکه های اجتماعی،ایمیل دوستان و فامیل شما را مورد هدف قرار داده و تبلیغات محصولات ساختگی را برای آنها ارسال می نماید. این بدان معناست که درصورتی که از ایمیل شما یا حساب های شبکه اجتماعی شما، پیام های عجیب و غریب ارسال شده است، ممکن است شما نیز هک شده باشید.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*