سوء استفاده از آسیب پذیری اصلاح نشده در مایکروسافت ورد

به گزارش اِی وی نیوز، شرکت مایکروسافت اعلام کرد که یک آسیب پذیری اصلاح نشده در مایکروسافت ورد در حال سوء استفاده شدن است.

تمامی نسخه های مایکروسافت ورد در هر دو نسخه مکینتاش و ویندوز و چندین محصول دیگر مانند Word Viewer، Word Automation Services بر روی سرور SharePoint نیز آسیب پذیر می باشند اما حمله اخیر بر روی مایکروسافت ورد ۲۰۱۰ انجام شده است. این قبیل سوء‌ استفاده ها اغلب بر روی نسخه های خاص و در حملات هدفمند صورت می گیرد.
هم چنین مایکروسافت اعلام کرد که مایکروسافت Outlook می تواند در اینگونه حملات مورد سوء استفاده قرار بگیرد. در تنظیمات پیش فرض ورد در Outlook نسخه های ۲۰۰۷، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۳ به عنوان فایل ناظر عمل می کند.
شرکت مایکروسافت مقاله ای همراه با یک ابزار برطرف کننده موقت این آسیب پذیری منتشر کرده است و در آن اشاره کرده است که با غیرفعال کردن پشتیبانی از فایل های RTF می توان با این مشکل مقابله کرد.
یک سوء استفاده موفقیت آمیز به مهاجم اجازه می دهد تا کنترل ورد کاربر را با داشتن دسترسی های کاربر در اختیار بگیرد. شرکت مایکروسافت هم چنین اعلام کرد که ابزار Enhanced Mitigation Experience Toolkit  می تواند با این آسیب پذیری مفابله کند.
این آسیب پذیری توسط Drew Hintz، Shane Huntley و Matty Pellegrino از گروه امنیتی گوگل به شرکت مایکروسافت گزارش شده است.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*