شرکت‌های اینترنتی آمریکا: اطلاعات کاربرانمان را نمی‌فروشیم

اِی وی نیوز: به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، کامکست، وریزون و AT&T از جمله شرکت های فناوری هستند که تصریح کرده اند اطلاعات مربوط به سابقه وبگردی کاربران و مشتریان خود را به فروش نخواهند رساند.

مصوبه کنگره آمریکا در این زمینه که کاملا بر خلاف مصوبات آن در دوره ریاست جمهوری اوباماست، به شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت در آمریکا امکان می دهد تا با دور زدن قوانین مربوط به حریم شخصی کاربران، تاریخچه استفاده آنها از مرورگرهای اینترنتی را به افراد و شرکت های ثالث بفروشند. این امر به خصوص به نفع شرکت های تبلیغاتی است که دوست دارند از این طریق آگهی هایی بر مبنای علائق و سلائق کاربران نمایش دهند.

بسیاری از کاربران اینترنت در آمریکا با حضور در شبکه های اجتماعی خشم و عصبانیت خود در مورد مصوبه مذکور را آشکار کرده اند. در مقابل شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت مشهور در این کشور با صدور اطلاعیه های جداگانه ای هرگونه برنامه ریزی برای چنین کاری را رد کرده اند. مصوبه یادشده با اکثریت ناچیزی و با حمایت اکثریت جمهوری خواه و بدون حمایت دموکرات ها به تصویب کنگره آمریکا رسید.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*