شرکت امنیتی سمانتک هم دوتکه می‌شود

بعد از انتشار اخباری در مورد احتمال تقسیم شرکت آمریکایی اچ پی به دو بخش حال خبر می‌رسد که سمانتک سازنده نرم افزارهای امنیتی هم سرنوشتی مشابه پیدا خواهد کرد.

به گزارش اِی وی نیوز، قرار است یکی از این دو شرکت مانند گذشته به فروش نرم‌افزارهای امنیتی و دیگر محصولات مشابه مشغول باشد و شرکت دوم خدمات ذخیره‌سازی داده در فضای مجازی ارائه دهد.

مذاکرات در این زمینه هنوز در جریان بوده و نهایی نشده است. این احتمال وجود دارد که ظرف چند هفته آینده اخبار نهایی و رسمی در این زمینه توسط خود سمانتک اعلام شود. مدیران این شرکت خود هنوز رسماً در این زمینه موضع‌گیری نکرده‌ و اخبار منتشر شده را شایعه توصیف کرده‌اند.

سمانتک که بزرگ‌ترین موسسه امنیتی آمریکا در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود، در آوریل گذشته هم مذاکراتی با چند بانک برای تعیین استراتژی‌های جدید کاری به عمل آورد و از جذب سرمایه گذاران جدید خبر داد. این احتمال وجود دارد که با تقسیم شدن سمانتک به دو بخش، شرکت‌های جدید توسط مؤسسات بزرگ‌تر خریداری شوند.

سمانتک در سال‌های اخیر به علت کاهش استفاده از رایانه‌های شخصی با کاهش فروش نرم‌افزارهای امنیتی خود و به خصوص برنامه نورتون مواجه بوده و حضور قدرتمندانه‌ای در دنیای همراه نداشته است. تغییر مدیران واخراج کارکنان هم نتوانسته مشکلات سمانتک را کاهش دهد.

مرجع : خبرگزاری فارس

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*