ضعف نظارت سازمان ها بر روی حملات بدافزاری

به گزارش اِی وی نیوز ( پایگاه خبری امنیت شبکه و اطلاعات)، یک نظرسنجی که توسط Bit9 انجام شده است نشان می دهد که بسیاری از شرکت هایی که در سال گذشته توسط بدافزارها آلوده شده اند، درباره چگونگی عبور این بدافزارها از موارد امنیتی اعمال شده و یا عدم توانایی آنتی ویروس در تشخیص این بدافزارها هیچ ایده ای ندارند.
یکی از موارد نگران کننده در این نظرسنجی آن است که ۴۷ درصد کسانی که حداقل یک مرتبه حمله سایبری را تجربه کرده اند نمی دانستند که چگونه بدافزارها در این رویدادها مورد استفاده قرار می گیرند. ۴۰ درصد بر این باور بودند که بدافزار، آنتی ویروس را دور می زند، ۲۷ درصد معتقد بودند که امنیت سطح شبکه را دور می زند، ۲۵ درصد معتقد بودند که از طریق یک دستگاه USB وارد شده است، ۱۷ درصد بر این باور بودند که هنگام استفاده از یک دستگاه سیار در سفر به بدافزار آلوده شده اند و ۳۱ درصد اعتراف کرده اند که هیچ نظری ندارند.
کمتر از ۵۰ درصد از سازمان ها قادر هستند فعالیت های مشکوک را پیش از آسیب رساندن تشخیص دهند. مشکل مربوط به نظارت می باشد. تنها ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان بر این باور هستند که سازمان آن ها قادر است فایل ها را در زمان مناسب و با سطح بالا نظارت نماید.
Nick Levay اظهار داشت: نظر سنجی امنیت سایبری سال ۲۰۱۳ نشان می دهد که روش های دفاعی امنیتی مبتنی بر امضاء و قدیمی توان مقابله با بدافزارها و تهدیدات پیشرفته امروزی را ندارد.
با توجه به گفته های Levay، شگفت انگیزترین آمار مربوط به کسانی است که نمی دانستند آیا تاکنون یک حمله سایبری را تجربه کرده اند یا خیر. این افراد حدود ۱۳ درصد از جامعه آماری شرکت کننده در نظرسنجی را تشکیل می دهند. بسیاری از واحدهای IT به سادگی و با استفاده از مدل امنیتی نسل اول مبتنی بر آنتی ویروس در برابر تهدیدات از خود دفاع می کنند.
واقعیتی که در دنیای امروزه در حال اتفاق است به ما نشان می دهد که تهدیدات مخربانه بسیار جدی و پیچیده می باشد و همه کاربران باید بسیار مراقب و آگاه باشند.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*