فناوری‌های امنیتی جدید سیسکو برای ایمن سازی شبکه‌های رایانه‌ای

اِی وی نیوز: به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از زددی نت، ارتقای امنیت در عین تسهیل دسترسی به خدمات امنیتی از جمله اهداف ارائه این خدمات جدید است.

این فناوری ها و خدمات عبارتند از Umbrella Branch،  Stealthwatch Learning Network License و  Meraki MX Security Appliances به منظور شناسایی بدافزارها و حفاظت از کاربران در برابر آنها.

سیسکو می گوید فناوری های جدید برای مقابله با تهدیدات کلود نیز قابل استفاده بوده و با ویژگی های عصر جدید شبکه ای که سیال بودن از ویژگی های اصلی آن است انطباق دارد.

خدمات اول موسوم به Umbrella Branch یک نرم افزار امنیتی مبتنی بر کلود است که به صاحبان مشاغل امکان می دهد کنترل بیشتری بر نحوه استفاده کاربران از شبکه های وای – فای اعمال کنند و محتوای رد و بدل شده را هم فیلتر نمایند. برای فعال کردن این خدمات می توان از روترهای (ISR) سری ۴۰۰۰ استفاده کرد. با این روش مقابله با بدافزارها و حملات فیشینگ هم تسهیل می شود.

فناوری بعدی موسوم به Cisco Stealthwatch Learning Network که حاصل ۴۵۲ میلیون دلار هزینه برای خرید شرکت Lancope توسط سیسکو است تحلیل ترافیک شبکه و داده های موجود برای ارتقای حفاظت در برابر تهدیدات را ممکن می کند.

هدف از ارائه خدمات آخر یعنی Meraki MX Security Appliances نیز شناسایی و مقابله با تهدیدات امنییت از طریق ترکیب راه حل های مبتنی بر کلود و استفاده از نرم افزارهای امنیتی است. در قالب این روش فایل های مشکوک با محتوای موجود در یک پایگاه داده مطابقت داده می شوند و در صورت آلودگی بلوکه می شوند.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*