کشف بدافزاری در برنامه کاربردیKFC اندروید

به گزارش اِی وی نیوز از مرکز ماهر، شرکت مک آفی بدافزاری را کشف کرده است که کاربران ویندوز را مورد هدف قرار می دهد. این بدافزار به صورت تصادفی و توسط یک توسعه دهنده ناآگاه از وجود چنین بدافزاری در داخل برنامه کاربردی KFC اندروید قرار گرفته است.
محققان این شرکت امنیتی دریافتند که کرم ‘og!ats’ در داخل فایل APK مرتبط با برنامه ‘KFC WOW@25’ وجود دارد. این بدافزار نمی تواند به دستگاه اندروید صدمه ای بزند و احتمال آنکه کاربران ویندوز را آلوده نماید بسیار کم است، با این وجود ممکن است در صورتی که این برنامه بر روی کامپیوترهای شخصی ویندوز دانلود شود و بسته APK از حالت فشرده خارج گردد، سیستم های ویندوز را آلوده کند.
فرناندو رویز از شرکت مک آفی گفت: زمانی که برنامه های معتبر اندروید حاوی یک فایل مخرب می باشند، این احتمال وجود دارد که به دلیل غفلت در بخشی از توسعه برنامه رخ داده باشد. این امکان وجود دارد که توسعه دهنده از یک آنتی ویروس به روز نشده استفاده کرده باشد در نتیجه بدون آنکه متوجه آلوده بودن کامپیوتر باشد، دایرکتوری کد منبع حاوی یک کپی از کرم می شود.
از آنجایی که این کرم بسته بندی و امضاء می شود و در Google Play مستقر می شود. توسعه دهنده از وجود کرم کاملا بی خبر است.
شرکت مک آفی به طور جداگانه نیز بر روی برخی از دستگاه های اندروید، یک فایل HTML که در برنامه های پست الکترونیکی بسته بندی شده است را کشف کرد. این برنامه ها با جاوا اسکریپت مخرب آلوده شده بودند.
کشف برنامه های آلوده اندروید، احتمال وجود آسیب پذیری را بر روی فروشگاه برنامه های بازی به کاربران تاکید می کند.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*