کشف یک بدافزار گروگان گیر اندروید توسط سیمانتک

اولین برنامه آنتی ویروس تقلبی که کاربران اندروید را مورد هدف قرار داده است توسط شرکت سیمانتک کشف شد. این برنامه آنتی ویروس تقلبی می تواند مانند یک بدافزار گروگان گیر عمل کند و کنترل دستگاه اندروید قربانی را به عنوان گروگان در اختیار بگیرد.
هرزنامه های آنتی ویروس تقلبی برای مدت طولانی کامپیوترهای شخصی مبتنی بر ویندوز را مورد هدف قرار داده بودند و تلاش می کردند تا قربانی را متقاعد کنند که ویروسی بر روی کامپیوتر است که این آنتی ویروس تقلبی می تواند آن را پاک کند. شرکت سیمانتک اظهار داشت که در حال حاضر این هرزنامه ها دستگاه های اندروید را مورد هدف قرار داده است و از طریق آنتی ویروس تقلبی با عنوانAndroid Defender کاربران اندروید را فریب می دهد.
متاسفانه برنامه آنتی ویروس تقلبی Android Defender برنامه ای است که قربانیان به اشتباه آن را نصب می کنند.
شرکت سیمانتک در وبلاگ خود آورده است که پس از آن که برنامه مخرب بر روی دستگاه نصب شود، کاربران مسائل مختلفی را تجربه خواهند کرد. با این وجود، بسیاری از کاربران قادر نخواهند بود تا برنامه مخربی را که به عنوان یک بدافزار تلاش می کند تا مانع راه اندازی برنامه های دیگر شود، از روی دستگاه خود حذف نمایند. هم چنین این تهدید می تواند تنظیمات سیستم عامل را تغییر دهد. در برخی موارد، حتی کاربران نمی توانند دستگاه خود را دوباره راه اندازی نمایند و به تنظیمات اولیه کارخانه برگردانند.
با توجه به گزارش منتشر شده توسط شرکت سیمانتک، برخی از کاربران خوش شانس می توانند این برنامه را از روی دستگاه خود حذف نمایند زیرا این برنامه ممکن است به دلیل مسائل سازگاری با دستگاه، به خوبی بر روی آن اجرا نشود.
این بدافزار بر روی وب سایت های متفرقه پیدا شده است. این بدافزار ممکن است در قالب یک نسخه از برنامه اسکایپ که به شما امکان تماس رایگان را می دهد ظاهر شود و پس از نصب خود را بر روی دستگاه نصب و اجرا نماید.
رشد و گسترش بدافزارهای اندروید باعث می شود تا تولیدکنندگان ضد بدافزار سنتی ماند سیمانتک، بازارهای جدیدی را برای حفاظت ضد بدافزاری از دستگاه های تلفن همراه فراهم نمایند.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*