کشف یک رخنه امنیتی اصلاح نشده در Adobe Reader و آکروبات

روز پنج شنبه شرکت ادوب اعلام کرد که یک رخنه امنیتی اصلاح نشده در Adobe Reader و آکروبات از طریق یک سری حملات هدفمند علیه کامپیوترهای آسیب پذیر مورد سوء استفاده قرار گرفته است.
در یک بولتن امنیتی شرکت ادوب تایید کرد که این آسیب پذیری ها می توانند باعث خرابی Adobe Reader و آکروبات شوند و به طور بالقوه راه نفوذی را برای مهاجم باز نمایند تا فرد مهاجم بتواند کنترل سیستم را بدست آورد.
این شرکت در بولتن منتشر شده اظهار داشت: شرکت ادوب از حملات هدفمندی که از آسیب پذیری های موجود در Adobe Reader و آکروبات استفاده می کنند، مطلع می باشد. این حملات کاربران ویندوز را فریب می دهند تا بر روی فایل های PDF مخرب که از طریق پیام های ایمیل فرستاده می شوند، کلیک نمایند.
شرکت ادوب گفت: در حال حاضر در حال کار بر روی یک اصلاحیه برای این مساله امنیتی هستیم و در اسرع وقت محصولات آسیب پذیر را به روز رسانی می کنیم. در این میان، کاربران ویندوزی که از Adobe Reader XI و Acrobat XI استفاده می کنند می توانند با غیر فعال کردن محصولات به طریق زیر از سیستم های خود محافظت نمایند.
Reader یا Acrobat را باز نمایید. بر روی منوی ویرایش کلیک نمایید، Preferences را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Security کلیک نمایید. در بخش Protected View در بالای پنجره، بر روی دکمه enable “Files from potentially unsafe locations” کلیک کرده و گزینهOK را انتخاب کنید.
راه حل بالا به کاربران ویندوز کمک می کند تا از سیستم خود محافظت نمایند اما این رخنه می تواند محصولات دیگر را نیز تحت تاثیر قرار دهد:
Adobe Reader XI نسخه ۱۱٫۰٫۰۱ یا نسخه های پیش از آن برای ویندزو و مکینتاش
Adobe Reader X نسخه ۱۰٫۱٫۵ و نسخه های پیش از آن برای ویندوز و مکینتاش
Adobe Reader نسخه ۹٫۵٫۳ و نسخه های پیش از ۹٫x برای ویندوز و مکینتاش
Adobe Acrobat XI نسخه ۱۱٫۰٫۰۱ و نسخه های پیش از آن برای ویندزو و مکینتاش
Adobe Acrobat X نسخه ۱۰٫۱٫۵ و نسخه های پیش از آن برای ویندوز و مکینتاش
Adobe Acrobat نسخه ۹٫۵٫۳ و نسخه های پیش از ۹٫x برای ویندوز و میکنتاش
شرکت امنیتی FireEye به کاربران توصیه می کند که Reader و آکروبات را برای باز کردن فایل های PDF ناشناس استفاده نکنند.
منبع خبر: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*