کشف یک رخنه امنیتی در گوشی های هوشمند BlackBerry Z10

شرکت  BlackBerryیک راهنمایی امنیتی برای کسانی که گوشی هوشمند Z10 با صفحه نمایش لمسی را خریده اند، منتشر کرد.
در این راهنمایی امنیتی آمده است که یک مشکل در رابطه با حفاظت BlackBerry، ابزار پشتیبان گیری و امنیت آن وجود دارد.
با توجه به راهنمایی امنیتی منتشر شده، یک آسیب پذیری بالاترین حق دسترسی در نرم افزار برخی از گوشی های Z10 وجود دارد که می تواند به یک برنامه کاربردی مخرب اجازه دهد تا مجوزهای دسترسی را بدست آورد. این مساله می تواند به یک هکر اجازه دهد تا به رمز عبور دستگاه دسترسی یابد.
عامل بحرانی در این آسیب پذیری آن است که این رخنه امنیتی می تواند کاربر دستگاه را برای نصب یک برنامه کاربردی فریب دهد که این برنامه می تواند از طریق BlackBerry Protect، رمز عبور دستگاه را تغییر دهد. در این حالت با وجود آن که دستگاه در دستان کاربر است اما داده های دستگاه در اختیار هکرها قرار دارد.
BlackBerry 10 نسخه ۱۰٫۰٫۱۰٫۲۶۱ و نسخه های قبل از آن به استثنای نسخه ۱۰٫۰٫۹٫۲۷۴۳ تحت تاثیر این رخنه امنیتی قرار دارند.BlackBerry 7 و نسخه های پیش از آن تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار ندارند.
شرکت BlackBerry در راهنمایی امنیتی خود آورده است که در حال حاضر از این مشکل به طور فعال سوء استفاده نمی شود اماصاحبان BlackBerry Z10 و مدیران شبکه IT که در سازمان خود از گوشی های هوشمند  BlackBerry Z10 استفاده می کنند باید دستگاه های خود را در اسرع وقت به روز رسانی نمایند.
منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*