کشف یک رخنه در گوشی های سامسونگ

مهاجمان می توانند از قفل صفحه گوشی هوشمند سامسونگ Galaxy Note II عبور نمایند. این مساله اولین بار توسط Terence Eden کشف شد. او رخنه ای را تشریح کرد که به یک مهاجم اجازه می دهد تا از الگوی قفل دستگاه، PIN کد، رمز عبور طویل و حتی ویژگی های امنیتی باز کردن قفل عبور نمایند.
در حال حاضر مشخص نیست که این رخنه در دستگاه سامسونگ، در پلت فرم اندروید و یا در هر دو قرار دارد. با این حال این رخنه ممکن است به گوشی های سامسونگ Note II یا اندروید ۴٫۱٫۲ محدود نشود و کاربران و مدیران فناوری باید بلافاصله دستگاه های خود را مورد آزمایش قرار دهند.
یک مهاجم از روی یک صفحه قفل شده گوشی می تواند با مرکز فوریت ها تماس بگیرد. سپس با پایین نگه داشتن دکمه اصلی می توان قفل صفحه را باز نمود.
Eden این مساله را تنها بر روی یک کلاس از گوشی ها، گوشی های سامسونگ Note II در حال اجرای اندروید ۴٫۱٫۲ بررسی کرده است. او اشاره کرد که اگر به منظور محافظت از گوشی خود، قفل آن را به یک قفل صفحه شرکت دیگر تغییر دهید، در صورتی که بتوانید به شماره گیری فوری دسترسی داشته باشید، تاثیری نخواهد داشت.
Eden اظهار داشت: هنگامی که برنامه های کاربردی به طور خودکار در پس زمینه صفحه اصلی گوشی مشاهده می شوند، این نگرانی وجود دارد که مهاجم می تواند برنامه های نصب شده بر روی گوشی را ببیند. لازم به ذکر است که دو هفته گذشته مشابه این رخنه در گوشی های اپل کشف شده بود.
منبع خبر: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*