معرفی پلیس فتا اخبار اطلاع رسانی آموزش انتشارات پرسش های متداول ویدئو کست ارتباطات مردمی غرفه مجازی پلیس فتا آلوده شدن ۲۷۰ هزار گوشی اندرویدی توسط ۵ توسعه دهنده ژاپنی نرم افزار

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: پلیس ژاپن ۵ نفر را در رابطه با ساخت ویروسی که بیش از ۲۷۰ هزار گوشی اندرویدی را در ژاپن آلوده کرده دستگیر کرد .
این ۵ توسعه دهنده وب اقدام به آلوده کردن برنامه‌های کاربردی اندروید با ویروس نموده و به این طریق حمله‌ای را به طیف وسیعی از کاربران گوشی‌ها و تبلتهای اندروید انجام داده بودند .

پلیس بسیار متعجب شده است چگونه این اشخاص توانسته‌اند این تعداد از کاربران را فریب دهند .
در ابتدا فرض می‌شد ۹۰ هزار کاربر آلوده شده باشند ولی بعد از بررسی‌های بیشتر در کمال ناباوری  ۲۷۰ هزار از تجهیزات اندروید توسط برنامه‌های آلوده به این ویروس قربانی شده بودند .
اطلاعات دانلود برنامه‌های آلوده به ویروس توسط شرکت گوگل سازنده سیستم عامل اندروید ارائه شده است .

بدترین قسمت ماجرا این است که این خلافکاران برای اینکه مردم را ترغیب به دانلود و نصب نرم افزارهای آلوده کنند از نامهای بازی‌های محبوب و شناخته شده مانند انگری بیرد استفاده کردند .

امروزه طیف وسیعی از تهدیدات و حملات سایبری بر ضد کاربران و تجهیزات همراه ( گوشی‌های هوشمند و تبلتها ) است و بر طبق گزارشات شرکتهای معتبر امنیتی مانند Juniper Network – Trend Micro و Symantec رشد تهدیدات بر ضد گوشی‌های اندروید خیره کننده است .

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*