ممنوعیت گوشی های هوشمند در وزارت دفاع کره

وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد به علت نگرانی از حملات هکری استفاده از برخی امکانات گوشی‌های هوشمند را برای کارکنان و نهادهای همکار با خود ممنوع کرده است.

به گزارش اِی وی نیوز(پایگاه خبری تخصصی امنیت شبکه و اطلاعات)، از این پس کارکنان و همکاران این وزارتخانه حق ندارند از دوربین گوشی‌های هوشمند استفاده کنند یا از این طریق به اینترنت متصل شوند.

محدودیت‌های یاد شده از تاریخ ۱۵ جولای در وزارت دفاع کره جنوبی اعمال می‌شود و برای اطمینان از صحت اجرای آن برنامه‌ای بر روی گوشی‌های کاربران نصب می‌شود که به طور اجباری تمامی کارکردهای مذکور را اعم از دسترسی به اینترنت و دوربین گوشی در داخل ساختمان‌های وابسته به وزارت دفاع کره جنوبی از کار می‌اندازد.

علت این تصمیم نگرانی از گسترش حملات هکرهای کره جنوبی است که از گوشی‌های هوشمند متصل به اینترنت برای سرقت اطلاعات حساس، استفاده می کنند. این هکرها چندی قبل به طور گسترده به شبکه‌های اینترنتی در این کشور حمله کرده و اطلاعات مهمی را به سرقت برده بودند.

گروه هکری سئول تاریک از جمله این گروه‌هاست که مسئولیت حمله به چند بانک و شبکه رادیو و تلویزیونی در این کشور را پذیرفته است. گروه یاد شده به تازگی مجددا فعال شده و برخی سازمان‌های دولتی این کشور را هدف قرار داده است. آنها همچنین اطلاعات ۴۰ هزار نفر که در کره در خدمت سازمان های آمریکایی بودند را فاش کرده‌اند.

مرجع : خبرگزاری فارس

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*