نشت داده‌های کاربران Xbox Live

پس از افشای تصادفی چند هزار نام و آدرس ایمیل کاربران Xbox Live، مایکروسافت به این کاربران اطمینان می‌دهد که حساب‌های کاربری آنها مورد سوء استفاده قرار نگرفته است.

چند روز پیش گزارش‌هایی مبنی بر نشت داده‌هایی که سه هزار نفر از رأی دهندگان در یک نظرسنجی Xbox Entertainment Awardsرا تحت تأثیر قرار داده است، منتشر شد.
بنا بر یک گزارش و بر اساس سایت اخبار بازی‌های MCV، نام‌ها، تگ‌های بازیکنان، آدرس‌های ایمیل و تاریخ تولد کسانی که در مورد موسیقی، فیلم، برنامه تلویزیون و بازی‌های مورد علاقه خود در Xbox awards رأی داده‌اند، به‌صورت آنلاین منتشر شده است.
ادعا شده است که مشاهده کنندگان سایت قادر بوده‌اند فهرست‌ها را ویرایش کرده و حذف نمایند، اما اکنون این صفحات حذف شده‌اند.
هنوز مشخص نیست که این اطلاعات چه مدت آنلاین بوده‌اند. ولی کسانی که تحت تأثیر این رخداد قرار گرفته‌اند ممکن است در معرض حملات سرقت هویت قرار گیرند.
یک سخنگوی مایکروسافت مشکل را مربوط به خطایی در برنامه رأی‌گیری Xbox Entertainment Awards دانست.
وی اظهار داشت که مایکروسافت به‌طور تنگاتنگ با آن دسته از رأی دهندگان Xbox Entertainment Awards که تحت تأثیر این رخداد قرار گرفته‌اند در تماس است تا اطمینان حاصل کنند که حساب Xbox Live آنها مورد سوء استفاده قرار نگرفته است و برنامه رأی گیری نیز به محض حل مشکل، به صفحه فیس‌بوک این شرکت باز گردانده خواهد شد.
منبع خبر: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*