نصب ویروس بر روی موبایل های شرکت وریزون

اِی وی نیوز: به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از گیزمودو این گزارش  توسط Electronic Frontier Foundation (EFF) تهیه شده است. وریزن در واکنش به گزارش یاد شده اعلام کرده نرم افزار AppFlash که یک جاسوس افزار تلقی شده تنها به طور آزمایشی به کار گرفته شده و صرفا بر روی یک نوع گوشی اندرویدی نصب شده است.

برخی کارشناسان معتقدند AppFlash یک بدافزار جاسوسی است که فهرستی از تمامی برنامه های موبایلی نصب شده توسط کاربران تهیه می کند. ظاهرا شرکت مخابراتی وریزون در تلاش است از این طریق سلائق و ذائقه مخاطبان خود را شناسایی کند و بر همین مبنا آگهی هایی را برای آنان به نمایش درآورد. به عنوان مثال بر مبنای نرم افزار بانکی مورد استفاده کاربران می توان تبلیغاتی مناسب را برای آنان به نمایش درآورد.

EFF در گزارش خود تصریح کرده برنامه یاد شده اطلاعاتی مانند شماره همراه کاربران، ویژگی های گوشی های آنان، نوع گوشی و سیستم عامل آن و اطلاعاتی در مورد سرویس ها و برنامه های مورد استفاده افراد را جمع آوری می کند. برنامه یاد شده اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربران و فهرست تماس های آنها را نیز گردآوری می کند.

وریزون در بیانیه خود افزوده کاربران گوشی K20 V ال جی که برنامه یاد شده بر روی آن نصب شده می توانند به سادگی برنامه یاد شده را پاک کرده و آن را از کار بیندازند. این شرکت همچنین بر تعهد خود به حفظ حریم شخصی مشترکان خود تاکید کرده است.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*