هشدارهای به کاربران آی کلود

تیم کوک مدیر عامل اپل می‌گوید از این پس برای آن دسته از کاربران سرویس کلود این شرکت که در معرض خطر هک شدن قرار بگیرند ایمیل هشدار دهنده‌ای ارسال می‌شود.

به گزارش اِی وی نیوز، وی گفته است اگر کسی تلاش کند تا کلمه عبور کاربری را تغییر دهد یا برای به دست آوردن داده های وی به هر نحوی اقدام مشکوکی صورت دهد یا لاگین به سرویس آی کلود از طریق وسیله ای جدید انجام شود، حتما برای مالک اصلی حساب ایمیل هشداردهنده ای ارسال می‌شود.

اپل در حالی به فکر ارتقای امنیت سرویس آی کلود افتاده که چندی قبل هکرها موفق به نفوذ به حساب کاربری دهها خواننده و هنرپیشه مشهور آمریکایی بر روی این سرویس شدند و عکس های خصوصی آنها را به سرقت برده و در فضای مجازی منتشر کردند، امری که جنجال گسترده‌ای در آمریکا به راه انداخته است.

اپل می‌گوید دو هفته‌ای است که برای اجرای تغییرات یاد شده برنامه ریزی کرده و برای کاستن از انتقادات از خود مدعی شده موفقیت این حملات ناشی از حملات هدفمند به حساب های کاربری این افراد بوده ونه امنیت پایین سرویس آی کلود. اپل همچنین وعده داده استفاده از سیستم لاگین دو مرحله ای را در سرویس های خود افزایش می دهد. در قالب این روش کد دومی برای ورود به یک حساب کاربری لازم است که برای موبایل هر کاربر ارسال می‌شود.

مرجع : خبرگزاری فارس

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*