هشدار به کاربران XP در خصوص آسیب پذیری IE

به گزارش اِی وی نیوز، شرکت مایکروسافت روز شنبه اعلام کرد که مجرمان سایبری از یک آسیب پذیری بحرانی و اصلاح نشده IE  در حملات drive-by سوء استفاده می کنند. در راهنمایی امنیتی این شرکت آمده است که تمامی نسخه های IE تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارند.

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که اصلاحیه IE6 تنها برای ویندوز سرور ۲۰۰۳ منتشر می شود. و از آن جا که انتشار به روز رسانی های ویندوز XP در هشتم آوریل متوقف شد، این نسخه از IE برای ویندوز XP اصلاحیه ای دریافت نمی کند. این حفره اولین آسیب پذیری کشف شده پس از توقف به روز رسانی های XP می باشد که این سیستم عامل را تحت تاثیر قرار می دهد.

از آن جایی که در نهایت شرکت مایکروسافت این آسیب پذیری را در IE نسخه های ۶، ۷ و ۸ بر روی ویندوز ویستا و ۷ برطرف می کند، این احتمال وجود دارد که مهاجمان بتوانند از این رخنه بر روی مرورگرهای مشابه در حال اجرا بر روی ویندوز XP سوء استفاده نمایند.

شرکت مایکروسافت اعلام کرده بود که پس از توقف به روز رسانی های XP، احتمال آلودگی این سیستم با بدافزار ها به ۶۶ درصد می رسد.

به کاربران ویندوز XP توصیه اکید می شود که در صورت امکان سیستم عامل خود را ارتقاء دهند. در صورتی که قادر به این کار نمی باشند به آن ها توصیه می شود برای حفاظت بیشتر در برابر احتمال سوء استفاده از این آسیب پذیری، بسته Enhanced Mitigation Experience Toolkit (EMET) 4.1 را از روی وب سایت مایکروسافت دانلود کرده و بر روی سیستم خود نصب نمایند. هم چنین می توانند به جای مرورگر IE از مرورگرهای دیگر مانند کروم یا فایرفاکس استفاده نمایند.

منبع: مرکز ماهر

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*