هشدار درباره نقض حریم شخصی در محصولات هوشمند جدید

اِی وی نیوز : به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی، قابلیت‌های این سیستم ها تا بدان حد متنوع و نگران کننده است که حتی کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا هم در این مورد به کاربران هشدار داده است.

ادیت رامیرز  رییس کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا که خود برای سخنرانی در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۵ حاضر شده بود به حضار هشدار داد که در آینده ابزار هوشمندتری از راه می رسند که تمامی اعمال و رفتار ما را زیر نظر می گیرند و می توانند حریم شخصی افراد را به طور جدی به خطر بیندازند.

وی افزود این گجت ها با جمع‌آوری حجم گسترده ای از داده ها می‌توانند تصورات غلطی در مورد افراد در محیط های کاری آنها، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و … به وجود آورند.

خانم رامیرز از شرکت های فناوری خواست تا محصولاتی بسازند که حداقل میزان اطلاعات شخصی را در مورد کاربران جمع آوری کنند و حتی الامکان به حریم شخصی آنها احترام بگذارند.

کارشناسان می‌گویند طی سال‌های آینده با همه گیر شدن اینترنت اشیا منازل، خودروها، محیط های کاری و … مملو از وسایلی خواهند شد که با استفاده از حسگرهای خود قادر به کنترل مردم هستند و از این طریق می توان تصویری عمیقا شخصی و به شدت کامل از ویژگی های اخلاقی، حرفه ای، شخصی، عاطفی و … افراد به دست آورد و در یک کلام فهمید سبک زندگی هر فرد چگونه است.

این اطلاعات از طریق بررسی نحوه استفاده افراد از کارت های اعتباری، داده های مربوط به سلامت و بهداشت، اولویت های مذهبی، خانوادگی و دوستانه و … به دست می آیند. اگر چه از این طریق می توان زندگی افراد را بهتر کرد، اما این امر ممکن است به قیمت نقض حریم شخصی شهروندان تمام شود.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*