هشدار سوفوس در مورد فریب بدافزاری در Apple iTunes

کاربران کامپیوتر توسط یک نوع بدافزار جدید هدف قرار گرفته‌اند که از یک شارژ جعلی کارت اعتباری Apple iTunes برای سرقت پول از حساب‌های بانکی آنها استفاده می‌کند.

شرکت امنیتی سوفوس به کاربران هشدار داده است که در برابر این فریب هشیار باشند. این فریب با یک ایمیل خرابکار آغاز می‌شود که به کاربر در مورد یک شارژ ۶۹۹٫۹۹ دلاری کارت اعتباری Apple iTunes اطلاع‌رسانی می‌کند.
به گفته سوفوس، در نگاه اول ممکن است این ایمیل‌های خرابکار برای کاربران کاملا واقعی به نظر برسند. چرا که از لوگو و قالب ایمیل‌های ارسال شده توسط اپل استفاده می‌کنند. زمانی که کاربر بر روی یکی از لینک‌های داخل ایمیل کلیک می‌کند، به یک صفحه وب منتقل می‌شود که به IRS متعلق است. IRS میزبان یک کیت بدافزاری Blackhole می‌باشد.
به گفته سوفوس، این کیت نوعا برای سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌های جاوا، Adobe Reader و Adobe Flash Player مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند منجر به آلوده شدن سیستم توسط تروجان زئوس گردد.
اما اگر هیچ‌یک از کدهای سوء استفاده کننده کار نکنند، به کاربر پیغام داده می‌شود که یک نسخه جدیدتر مرورگر خود را دانلود نماید که در واقع حاوی یک کپی از تروجان بانکی زئوس می‌باشد. بنا بر اظهارات سوفوس، نتیجه نهایی این است که سیستم‌های ویندوز توسط بدافزاری آلوده می‌شوند که می‌تواند ضربات صفحه کلید را ثبت نماید و از حساب‌های بانکی سوء استفاده کند.
مشاور ارشد فن‌آوری در سوفوس اظهار داشت که کاربران باید همواره نسبت به لینک‌های موجود در این‌گونه ایمیل‌ها با احتیاط برخورد نمایند و مستقیما به وب‌سایت شرکت مورد نظر مراجعه کنند.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*