کدام آنتی‌ویروس بهتر است؟

تمام کامپیوترهایی که به شبکه‌ی جهانی وب متصل هستند برای جلوگیری از نفوذ مهاجمان به نرم‌افزارهای امنیتی نیاز دارند تا بتوانند در مقابل این حملات ایستادگی کنند.

به گزارش ایسنا امروز حملات بسیاری به کاربران در دنیای مجازی می‌شود و برای جلوگیری از این حملات کاربران نیازمند نرم‌افزارهای قدرتمند امنیتی هستند که نام بهترین آنها به ترتیب در زیر آمده است.

در صدر جدول نام آنتی ویروس نورتون ۲۰۱۳ به چشم می‌خورد. این نرم‌افزار به خوبی می‌تواند در مقابل هرزنامه واکنش نشان دهد و به خوبی فایل‌های دریافتی از اینترنت که به ویروس آلوده هستند را شناسایی کند. قیمت این آنتی‌ویروس در مقایسه با سایر رقبا پایین‌تر است.

مقام دوم متعلق به آنتی‌ویروس بیت‌دیفندر است. این آنتی‌ویروس از نقل و انتقالات بانکی به خوبی محافظت و فایل‌های آلوده را به سادگی شناسایی می‌کند. شاید بتوان تنها ایراد این نرم‌افزار را طولانی کردن زمان پاکسازی سیستم دانست.

سایت PCMAG مقام سوم را به Webroot SecureAnywhere 2013 اهدا کرده است. سرعت این نرم‌افزار در اسکن کردن کامپیوتر بسیار بالا است و توانایی شناسایی فایل‌های آلوده در میل هم از دیگر نقاط مثبت آن است. از نقاط ضعف این آنتی ویروس می‌توان به متوسط بودن تشخیص صفحات تقلبی ملقب به فیشینگ اشاره کرد.

رتبه چهارم را آنتی‌ویروس روسی کسپراسکی به خود اختصاص داده است. نصب آسان این آنتی‌ویروس و تشخیص صفحات فیشینگ از نقاط مثبت آن به شمار می‌رود. اسکن‌های چند باره‌ی این نرم‌افزار سبب طولانی شدن فرآیند تشخیص ویروس می‌شود.

همچنین در رتبه‌ی پنجم ۲۰۱۳ Trend Micro Titanium قرار گرفته است. این نرم‌افزار به خوبی می‌تواند فایل‌های آلوده را بلوک کند و فیلتر اسپم آن از ورود هرزنامه به میل کاربر جلوگیری خواهد کرد. یکی از مشکلات این نرم‌افزار شناسایی فایل‌های پاک به جای فایل‌های آلوده است.

نباید این نکته را از قلم انداخت که اگرچه کرک شده‌ی این آنتی‌ویروس‌ها در بازار موجود هستند اما بهتر است برای سهولت در کار و بالا بردن امنیت سیستم از نسخه‌ی اصلی آن‌ها استفاده شود.

About The Author

Related posts

 1. بهمند

  سلام
  لطف می فرمایید اعلام کنید که این رتبه بندی بر چه اساس بوده و در چه زمینه ای این رتبه بندی انجام شده است؟

  Reply
  1. ::: واحد خبر

   با درود
   در متن خبر دقیقا توضیح داده شده است. لطفا دقیقتر مطلب را مطالعه فرمائید.
   در ضمن منبع خبر، سایت PCMAG میباشد. میتوانید برای مشاهده اصل خبر به این سایت مراجعه فرمائید.
   با سپاس

   Reply
 2. security

  ۱۰۰ درصد خبرتون اشتباس.چون همه می دونند ۵ ساله که bitdefender در صدر بهترین آنتی ویروس های دنیاس.شکی هم در اون نیست.

  Reply
  1. ::: اِی وی نیوز

   اگر که خبر را دقیقا مطالعه بفرمائید،کسی نگفته است که بیت دیفندر محصول بدی است.
   شرکت هایی که محصولات امنیتی دارند محصولاتی مانند آنتی ویروس و اینترنت سکیوریتی دارند.این مقایسه بر حسب آنتی ویروس بوده است. در سال ۲۰۱۲ محصولات کمپانی بیت دیفندر، برترین محصولات امنیتی دنیا شده اند. در مقایسه ها امتیاز کلی محاسبه میشود. در بعضی موارد شاید بهترین آنتی ویروس دنیا نیز ضعیف باشد.
   شما اگر به اخبار دیروز سایت مراجعه کنید، اخبار مربوط به بیت دیفندر را مشاهده مینمائید.

   Reply

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*