کسپرسکی و تائید وجود رخنه امنیتی در نسخه جدید

کسپرسکی تایید کردکه نسخه به روز شده این آنتی ویروس دارای یک رخنه امنیتی است که ممکن است سیستم عامل رایانه کاربران را از کار بیندازد و یا امکان نفوذ به رایانه آن‌ها را فراهم کند.

لابراتوار کسپرسکی خبری را که چند روز پیش درباره نقص امنیتی آنتی ویروس این شرکت منتشر شده بود، تایید کرده است.

بر اساس این خبر، نسخه ۲۰۱۳ اینترنت سکیوریتی کسپرسکی دارای یک رخنه امنیتی است که به کمک نسخه ۶ پروتکل اینترنتی (IPv۶) می‌توان به رایانه‌ای که این نرم افزار بر روی آن نصب شده باشد، نفوذ کرد. نسخه ۶ پروتکل اینترنتی با رابط‌های شبکه‌ای، ویندوز ویستا و نسخه‌های بعد از ویستا، برخی از نسخه‌های لینوکس و آی او اس مک اپل سازگاری دارد.

البته تعداد رایانه‌هایی که از این پروتکل استفاده می‌کنند در حال حاضر زیاد نیست و از این پروتکل بیشتر برای دسترسی به شبکه‌های محلی استفاده می‌شود.

این رخنه ظاهراً نخستین بار توسط یک پژوهشگر امنیت آی تی به نام مارک هوز فاش شد. وی ادعا کرده است که در ۲۱ ژانویه و ۱۴ فوریه این موضوع را به کسپرسکی اعلام کرده، اما هیچ بازخوردی از سوی آن‌ها دریافت نکرده است و به همین دلیل به صورت عمومی درباره این رخنه اطلاع رسانی کرده است.

لابراتوار کسپرسکی حالا در واکنش به انتشار این خبر اعلام کرده این مشکل را حل کرده و بزودی یک وصله امنیتی را به صورت خودکار برای کاربران این محصول خواهد فرستاد.

کسپرسکی گفته این وصله امنیتی در حال حاضر آماده است و فقط به کسانی ارائه می‌شود که آن را تقاضا کنند، ولی بزودی آن را به صورت خودکار برای کاربران ارسال خواهد کرد.

About The Author

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*